بازسازی آشپزخانه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۹

● نور در آشپزخانه
در بازسازی آشپزخانه برای تزیین آشپزخانه از نور طبیعی و مصنوعی استفاده می كنیم. پنجره در ارایه نور طبیعی به آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است. پنجره معمولاً می تواند در صورت مشرف بودن به فضای سبز یكی از تابلوهای آشپزخانه باشد. پنجره رابطی است بین آشپزخانه و فضای خارج كه بهتر است در برابر منظره ای زیبا قرار داشته باشد.

● پرده در آشپزخانه
چنان چه آشپزخانه ما به دلیل محدودیت فضای خارج از نور زیادی برخوردار نیست از پرده هایی كه حالت توری دارند و در صورتی كه آشپزخانه در معرض تابش شدید نور آفتاب باشد از پرده هایی كه بتوانند جلوی نور را بگیرند استفاده می كنیم. امروزه نورهای مصنوعی در انواع مختلف مثل هالوژن، فلورسنت یا لامپ هایی كه از سقف آویزان شده و دارای پایه روی زمین یا روی میز هستند طراحی شده اند و می توان از آن ها برای تامین نور دلخواه استفاده كرد. به طور كلی بهتر است در آشپزخانه نور مخفی باشد.
معمولاً تابش نور مستقیم بازتاب و جلوه زیبایی ندارد. هم چنین معمولاً لامپ های هالوژن را زیر كابینت یا گچ بری مخفی می كنند. لامپ های هالوژن بسیار زیبا بوده و پدیده جدیدی در طراحی خانه و مخصوصاً آشپزخانه هستند. به تازگی لامپ های جدید ۲۲۰ ولتی كه نیاز به ترانس ندارد به بازار آمده اند.

● رنگ در آشپزخانه
نور عاملی است كه توسط آن رنگ ها مشاهده می شوند.
در بازسازی آشپزخانه, رنگ ها هركدام پیام، حالت و خصوصیتی ویژه دارند. رنگ ها بیان كننده شخصیت اشخاص و حامل پیام های مختلفی هستند. می توان با ارایه یك رنگ خاص در آشپزخانه یا جابه جایی رنگ ها و در كنار هم قرار دادن آن ها، احساس و اندیشه درونی مان را به بیننده انتقال داد. اصولاً رنگ وسایل آشپزخانه باید مناسب و آرام بخش باشد.

● طرح كابینت
امروزه طرح كابینت های موجود در بازار بسیار متفاوت است از چوبی و فلزی گرفته تا استیل و طرح چوب و … برخی از آن ها دارای یك بخش پنجره ای یا شیشه ای هستند. که ما در فرآیند بازسازی در مرحله انتخاب به شما کمک میکنیم.

● گل و گیاه
هرگز برای تزیین آشپزخانه از گل های مصنوعی استفاده نكنید. گل های مصنوعی هیچ پیامی را به بیننده منتقل نمی كنند در عین حال كه آتش زا هم هستند.

مدارک ملی و بین المللی شرکت

FESTO COMPANY
SYBERTEC COMPANY
DAS company
RAHIN SYSTEM
IQNET COMPANY
TNRS COMPANY
IEEE
TUV