رنگ سفید در دکوراسیون منزل

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۵

رنگ سفید در دکوراسیون منزل:

 • رنگ سفید جذابیت‌های فراوانی دارد
  سفید، بسیار بیشتر از آنچه تصور کنید شخصیت دارد، نور را افزایش می‌دهد و فضا را جادار، تمیز، آرام و اندیشمندانه نشان می‌دهد.
  نظر افراد نسبت به دیوارهای سفید یا کاملاً مثبت است یا کاملاً منفی. از آنجایی که سفید با هر رنگی جور می‌شود، برای خانه‌هایی که به معرض فروش گذاشته شده‌اند یا آپارتمان‌ها، رنگی بی‌ضرر هستند. آنچه موجب شهرت منفی رنگ سفید به عنوان رنگی خسته کننده و خنثی شده است، برخورد غیرخلاقانه با آن است.
  سفید، نور را افزایش می‌دهد و فضا را جادار، تمیز، آرام و اندیشمندانه نشان می‌دهد. این رنگ بهترین زمینه را برای آثار هنری متهورانه و مبلمان معاصر فراهم می‌آورد (دلیل سفید بودن دیوار موزه‌های هنر معاصر نیز همین است).
  کارخانه‌های رنگ‌سازی معتبر مجموعه‌ای از رنگ سفید تولید می‌کنند که از سفید قهوه‌ای گرفته تا سفید صورتی و سبز در آن دیده می‌شود. این رنگ‌ها پس از استفاده بر دیوار، سفید به نظر می‌رسند اما ته رنگی سرد یا گرم دارند. رنگ‌آمیزی درب‌ها، قاب درب‌ها، حاشیه دیوارها یا هر آرایه دیگری با رنگی متضاد، این ته رنگها را به جلوه در خواهد آورد.
  اگر برای این منظور از سفید خالص استفاده شود، دیوارهایی با رنگ سفید-بژ تیره‌تر به نظر رسیده و دیوارهایی به رنگ سفید سرد، تر و تازه‌تر به چشم می‌آیند. اما مراقب باشید، آرایه‌های سفید ساده و براق، با سفید شکری یا با ته رنگ کرم، موجب می‌شود که دیوارها کثیف به نظر برسند. حتماً قبل از رنگ‌آمیزی تمام دیوارها، یک تکه بزرگ دیوار و حاشیه آن را با رنگ‌های انتخابی خود رنگ کرده و نتیجه را امتحان کنید.
  رنگ‌هایی چون عاجی، شکری، شیری و مانند اینها هم از دسته رنگ‌های سفید محسوب می‌شوند و دارای حال و هوایی رمانتیک هستند.
 • بافت‌ها و لایه‌های متعدد
  رنگ سفید در دکوراسیون منزل، حال و هوایی طبیعی و خالص ایجاد می‌کند که به خصوص برای فضایی که مختص استراحت و آرامش است، بسیار مناسب است. هنگامی‌که تمام سطوح و جزئیات اتاق به رنگ سفید باشند، روشنایی و پاکی آن موجب می‌شود که چشم بر بافت و شکل اشیاء متمرکزشده و حتی اشیاء معمولی هم مانند آثاری هنری به نظر برسند.
  هر نوع بافت خاص، از سطح صیقلی چینی گرفته تا گچ مات، پارچه‌های ابریشمی و نخی، نور را به شکلی خاص منعکس می‌کنند و تضادی که چشم به دنبال آن است را به وجود می‌آورند. شما می‌توانید از درجات مختلف سفید، مانند سفید گرم-با ته رنگ نارنجی، زرد، بژ- و سفید سرد- با ته رنگ خاکستری یا آبی- هم استفاده کنید.
  واضح است که هیچ اتاقی در واقعیت نمی‌تواند صد در صد سفید باشد. گیاهان خانگی، شومینه، تابلوهای نقاشی و لوازم کوچک نه تنها رنگ را به اتاق می‌آورند، بلکه حالت بیش‌ازحد خنثی و درمانگاه مانند فضا را هم از بین می‌برند. این تضادها تنها موجب افزایش زیبایی اتاق‌های تمام سفید می‌شوند.
 • افزودن رنگ‌های خنثی
  یک اتاق سفید که با وسایل سفید پرشده باشد، تا حد زیادی افراطی به نظر می‌رسد، اما اگر به این فضا بافت‌هایی طبیعی و مقداری رنگ خنثی اضافه شود، سفید به پس زمینه‌ای تمیز و صاف برای ایجاد احساس آرامش و تمدد اعصاب مبدل می‌شود. رنگ سفید صحنه را برای ایجاد حال و هوایی امروزی و مدرن آماده می‌کند، از طرفی برای تزئین فضا به شکل ییلاقی هم مناسب است.
  برای رسیدن به این کیفیت، هنگام انتخاب مبلمان، قاب عکس و خرده‌ریزها از چوب در رنگ‌های مختلف آن، استفاده کنید. اگر کف اتاق پارکت است، آن را تا حد امکان خلوت نگه‌دارید، از قالیچه‌های کوچک یا حصیر استفاده کنید.
  برای اینکه حال و هوای سفید اتاق از بین نرود، این اشارات رنگی را مختصر و پراکنده به کار ببرید. رنگ‌های خنثی شامل انواع قهوه‌ای، بژ، خاکستری، سیاه و همچنین زیتونی، آبی خاکستری و خاکستری سبز هستند.
  نکته: آیا اصولاً استفاده از رنگ سفید عملی است؟ اگر رنگ سفید را دوست دارید اما به علت داشتن چند کودک در خانه، به آن فکر نکرده‌اید، استفاده از آن را کنار نگذارید. دیوارهایی که با رنگ قابل شستشو یا با رنگ کوره‌ای رنگ‌شده باشند، به‌سادگی تمیز می‌شوند و روکش مبل از کتان سفید قابل شستشو، نه تنها فضا را خلوت و تمیز نگه می‌دارد، بلکه شستشوی آنها از روکش‌های رنگین بسیار ساده‌تر است و در صورت لک شدن، به سادگی با مواد سفیدکننده به شکل اول باز می‌گردد.
 • تغییر فضا با رنگ
  اگر مدام دکوراسیون منزل را تغییر می‌دهید و علاقه دارید با تغییر رنگ پرده، روتختی و روکش مبل‌ها، رنگ غالب بر منزل را تغییر دهید، سفید می‌تواند انتخاب خوبی باشد. به‌این‌ترتیب شما با حفظ هماهنگی کل منزل می‌توانید با هزینه کمتر، قطعاتی به رنگ‌های تازه را به اتاق‌ها بی افزایید.

مدارک ملی و بین المللی شرکت

FESTO COMPANY
SYBERTEC COMPANY
DAS company
RAHIN SYSTEM
IQNET COMPANY
TNRS COMPANY
IEEE
TUV